Jednání Zastupitelstva MČ Praha 5 dnes

29.01.2019

Dnes obyvatelé Malvazinek přednesli na jednání Zastupitelstva MČ Praha 5 za náš spolek níže uvedený občanský příspěvek. Připomínkovali jsme Studii Na pláni a jednání Výboru pro územní rozvoj dne 22. 1. 2019, kde bez předem zveřejněného programu prošla demolice prvorepublikové vily Na Loužku č.p. 8 a developerský projekt situovaný v její unikátní zahradě, obnášející tři čtyřpodlažní domy a 19 podzemních garážových stání.

Ústní odpovědi našich zastupitelů nebyly pozitivní, spíše byly v neprospěch Malvazinek jako unikátní zelené lokality, kde je nutno postupovat v souladu se Strategií adaptace hlavního města Prahy na klimatickou změnu. 

Sousedé jsou velmi znepokojeni, veřejný zájem prokázali velmi zřetelně, ale minulá prodeveloperská radnice jej nereflektovala. Studie Na pláni je špatná jak z hlediska jejího obsahu, tak z hlediska způsobu jejího pořízení. Doufali jsme, že tato radnice bude k zeleni a k obyvatelům místa vstřícnější, ale nejspíš jsme se mýlili. Budeme muset našim zastupitelům zřejmě znovu vše od A do Z vysvětlit.