Předvídatelné důsledky rezignace Běly Vidmarové

12.03.2020

Vážení členové a příznivci spolku Za zelené Malvazinky, z.s.,

na základě dotazů k mé rezignaci Vám odpovídám takto hromadně, aby nebylo pochyb, co můj krok může do budoucna způsobit. Svou rezignaci činím v souladu s Občanským zákoníkem a s vědomím všech následků, které tento krok může Vaší lokalitě přinést.

1) moje odpověď k prvním několika telefonátům, kterou jsem zveřejnila i na svém soukromém FB:

"tak prý jsem manažersky selhala a zbytečně hrotím situaci. Tak zaprvé - nejsem žádný manažer, ale normální občan. Nejsem ničí otrok a nikomu nejsem ničím zavázána. Práci pro lokalitu jsem vykonávala 7 let dobrovolně, ve svém volném čase a zadarmo. Nyní jsem ve fázi, kdy tuto práci, z důvodu demotivace, jdu hodit s naprosto čistým svědomím do kamen. To abychom si rozuměli.

Zadruhé - pokud se někomu zdá můj krok jako zbytečné hrocení situace, tak ať si zkusí zažít pár let psychické šikany od nějakých anonymních i neanonymních sousedů. Děkuji za pochopení."

2) odpověď k dotazu, zda zbytečně nehrotím situaci stran plnění usnesení výboru o vyloučení neaktivních členů, kteří blokují členské schůze. Jedinou aktivitu, kterou jsme požadovali, je účast na schůzi, omluvenka nebo plná moc. Přes to 18 členů na poslední schůzi toto nesplnilo, účastnilo se některým z jmenovaných způsobů 25 členů a 18 bylo informováno o jejich vyloučení. Přičemž každý člen byl před schůzí dvakrát o tomto usnesení výboru informován.

"to nase usneseni k vyhazovani ze spolku pak klidne muzete revokovat a ty lidi si tam nechat, dokud nebudou odeslane doporucene dopisy, coz ja delat nebudu, jsou pravoplatnymi cleny spolku. Ja az mi skonci funkcni obdobi, 11. 5. 2020, pravdepodobne vystoupim ze spolku a budu se venovat ocisteni sveho jmena a jine cinnosti. Hlavne si musite zvolit novy vybor."

3) DŮLEŽITÝ DŮSLEDEK PRO CELOU LOKALITU NA PLÁNI

K projednávané změně ÚP se spolek Za zelené Malvazinky, z.s. stal zástupcem veřejnosti. Námitka podaná k prohlášení celého dotčeného území na zelenou plochu je u pořizovatele Územního plánu a je vypořádávána v souladu se Stavebním zákonem. V nejbližší době je očekáváno její vypořádání. V případě vypořádání způsobem, který by zástupci veřejnosti nevyhovoval, zbývá několik dalších zákonných prostředků k vydobytí zelené plochy. Pokud spolek zanikne, zanikne i zástupce veřejnosti, čili nebude možno tyto následné možné zákonné prostředky uplatnit. DOPORUČUJI, ABYSTE SI Z TOHOTO DŮVODU ZVOLILI VÝBOR, KTERÝ TOTO BUDE DÁLE ŘEŠIT.

4) Ovocná zahrada Štorkánova a komunitní akce na Malvazinkách s mými aktivními a pozitivními sousedy budou fungovat dál, toto si míním ponechat jako soukromá osoba a tuto činnost vyvíjet nadále, je to v podstatě to jediné a hezké, co mne v naší lokalitě drží v pozitivním duchu. Ze ztráty těchto krásných věcí nemusíte mít žádné obavy.

Běla Vidmarová

člen výboru spolku Za zelené Malvazinky, z.s. v rezignaci