VOLBY DO SENÁTU - DRUHÉ KOLO JIŽ TENTO TÝDEN

05.10.2020

Milí sousedé,

jakožto spolek, který podporuje občanskou aktivitu, zejména účast ve volbách, vám děkujeme za účast v senátních volbách a vyzýváme vás, abyste se účastnili i druhého kola voleb do Senátu, které proběhne již tento týden.

Jistě jste zaznamenali, že na volebním obvodě Prahy 5 postoupili do druhého kola senátních voleb dva kandidáti, a to pan Michael Žantovský (39,6 %) a pan Václav Láska (37,44 %). Oběma kandidátům gratulujeme a věříme, že Praha 5 bude mít i nadále kvalitního senátora.

Prosíme, abyste nepodcenili druhé kolo voleb, a abyste svou účastí opět vyjádřili svůj názor.

Spolek Za zelené Malvazinky, z.s. doporučuje, z níže uvedených důvodů, volit stávajícího senátora Václava Lásku. Doporučujeme zohlednit v této volbě nejen lidské a politické kvality vybraného kandidáta, ale abyste zvážili zejména kvalitu politických stran, kterými jsou jednotliví kandidáti podporováni, a jejichž zájmy budou v Senátu nepochybně zastupovat.

Michael Žantovský je podporován politickými stranami ODS, TOP09 a STAN

Václav Láska je podporován politickými stranami Piráti, Strana Zelených, KDU - ČSL

Na Praze 5 má spolek Za zelené Malvazinky, z.s. velmi negativní zkušenosti s prací ODS - dodnes kryje promlčené trestné činy bývalého nechvalně proslulého starosty Milana Jančíka. Jejich zastupitel a místostarosta Lukáš Herold je jeho pravou rukou. S politickým uskupením STAN Praha 5 máme také velmi nepěkné zkušenosti, vesměs se jedná o politické přeběhlíky, kde pan radní Homola je také přímým následovníkem odkazu starosty Jančíka. Jeho politický turismus probíhal takto: ODS - Věci Veřejné - SNK ED - Demokraté Jana Kasla - STAN. Ne úplně chvalitebné zkušenosti máme také s TOP09 Praha 5, a to zejména s jejich bývalými prodevelopersky zaměřenými starosty Klímou a Richterem.

Spolek Za zelené Malvazinky, z.s. má naopak velmi dobré zkušenosti s prací politických stran, které podporují pana Václava Lásku, a to Piráti, Strana Zelených a KDU - ČSL.

Prosíme, abyste tyto skutečnosti zvážili i při vaší účasti ve druhém kole senátních voleb, které proběhne již tento týden.

Spolek Za zelené Malvazinky, z.s.