VOLBY DO SENÁTU - JIŽ TENTO PÁTEK A SOBOTU - DŮLEŽITÉ VYJÁDŘENÍ SPOLKU ZAPĚT

07.10.2020

Milí sousedé,

jelikož se k vám, kteří nejste na FB, nejspíš nedonese vyjádření spolku ZaPět a dalších k senátním volbám, dovolujeme si vám je zprostředkovat touto cestou. Nadále doporučujeme účast u voleb a zejména volbu stávajícího senátora Václava Lásky. Situace je poměrně akutní, a to z důvodu hrozby schválení nového návrhu Stavebního zákona. Spolek Za zelené Malvazinky, z.s. se ztotožňuje s názorem, že pan Žantovský a další byli v senátních volbách nasazeni nechvalně proslulou prodeveloperskou ODS, aby hladce prošel Stavební zákon, který z jednání o budoucích stavbách definitivně vylučuje veřejnost, ale i obce a městské části. Pan Žantovský má názor, že stávající návrh zákona lze upravit z důvodu nutnosti rychlosti schválení. Pan Láska tvrdí, že je to neopravitelný paskvil a je nutno jej celý od základu přepracovat. Spolek Za zelené Malvazinky, z.s. se v tomto ztotožňuje s tvrzením pana Lásky.

Prosíme, jděte v pátek nebo v sobotu k volbám. Také prosíme, abyste tyto zprávy šířili dále.

Spolek Za zelené Malvazinky, z.s.


Stanovisko spolku ZaPět, z.s.:

❓Hlas pro Žantovského = hlas pro developery❓

🤓Praktický pohled nezávislého a nekomerčního občanského spolku, který na Praze 5 působí několik let.

📣 Pokud se vám příspěvek líbí, prosím sdílejte! 📣

📌 Žantovský volá po "urychleném přijetí nového stavebního zákona, který zrychlí a zjednoduší proces povolování staveb, odstraní nadbytečná rozhodovací místa."

👉 Kontroverzní návrh zákona byl napsán velkým byznysem pod taktovkou ANO. Kritizují ho odborníci, obce, spolky i soudy. Prakticky vylučuje roli občanské společnosti i samosprávy ve schvalování staveb.

https://www.lidovky.cz/byznys/pravo-a-justice/novy-stavebni-zakon-se-rodil-v-prostredi-klientelismu-a-tezkeho-stretu-zajmu-rika-svoboda.A200829_201646_ln_byznys_pravo_ssu? 

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3026402-stavebni-zakon-bude-ucinny-od-poloviny-roku-2023-oznamila-dostalova?fbclid=IwAR0P2JLt7tGoSak9YjMt7obzpEL_rqrbueXYgAFqbxZNx1GgNOdbaWIQANU 

📌 Žantovský je přímo napojen na velké pražské developery. Na kampaň mu přispěli např. Luděk Sekyra (Sekyra Group) nebo Marcel Soural (Trigema). Žantovský je také členem správní rady Sekyra Foundation.

👉 Sekyra v Praze 5 staví svůj "životní projekt" Smíchov City a ohání se lživým tvrzením o participaci veřejnosti. Trigema připravuje sousední Zlatý Lihovar a v Praze 13 se snaží prosadit mj. nejvyšší budovu ČR. Náhoda?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/developer-sekyra-rozjizdi-svuj-zivotni-projekt-podivejte-se-jak-ma-vypadat-jeho-smichov-city-80579?fbclid=IwAR3CnMtDydqeuGcI6I8qUU9bNSWfIK1tlEgIPSYRrGkwvjYRfnEGjQ8o3_w 

https://www.televizeseznam.cz/video/domaci-1240685-1/nejvyssi-budove-v-cesku-bude-dominovat-vrak-lodi-zapichnuty-do-zeme-63974221?fbclid=IwAR2xzTmECjrsdT7n_6SJpfRdIEnUpR5XzUeTmK_jAFWVdXVNjIpDdLufiHs 

📌Žantovský mediálně podporuje projekty developera Sekyry - nedávno poklepal na základní kámen Smíchov City, viz foto.

👉 Kontroverzní Smíchov City mj. plánuje postavit tisíce parkovacích míst pro firmy, což razantně zvýší dopravu v celé Praze 5. Sekyra, ani radnice Prahy 5 přitom příliš nesdělují, že místo potřebných bytů se chystají převážně kanceláře. Proti mnoha vlastnostem projektu protestují spolky i magistrátní Odbor ochrany prostředí. Vyhodnocení vlivů na životní prostředí dosud nebylo uzavřeno. Pokud chce Žantovský najít v Praze 5 cestu, "jak stavět i dostupné bydlení, a to především na družstevním základě", Smíchov City to určitě není.

https://archiv.ihned.cz/c1-66611680-praha-chce-po-sekyrovi-zmeny-v-nove-smichovske-ctvrti?fbclid=IwAR0-i7SsPB8NhIP2kvz6l8Hm-YDhd-M6LvcvFaW0hZHh9qB49jjYW3EaRDk 

https://www.nextfoto.cz/index.php?page=galerie-detail&id=4802&nazev=tk-k-projektu-smichov-city&fbclid=IwAR0GzM-5zD8doQOHx1y7jMImmN9u1GB6RURvZ-mg-cvIyzxfCCXwIGVZ548 

📌Žantovského ve volbách podporuje podstatná část současné radniční koalice Prahy 5 - ODS, TOP09 a STAN.

👉 Tyto strany jsou zde plné pohrobků zlých časů a politických přeběhlíků. Koalici od počátku pronásledují kauzy (např. ZŠ Plzeňská, kterou okupuje soukromá škola starostky, ač místa ve státních školách se musí losovat) a i když občany zahlcuje líbivými reklamními texty a spoty, veřejnost v reálu systematicky ignoruje (např. na "setkáních se starostkou" nedává prostor kritickým příspěvkům, ale na marketingových akcích developerů šťastně propaguje jejich projekty). I když pan Žantovský a ODS staví image na kritice Babišova hnutí, na Praze 5 tvoří ODS s TOP09 a STAN koalici právě s ANO.

https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/zastupitele-prahy-5-odvolali-starostu-daniela-mazura/r~ed0c6c84d93211e98776ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR320NiPJwbkTO-zbcOUGHdNzY3xh0UMj1rCkP9MBEF0seEY0U9wXcCSwqM 

https://www.denik.cz/regiony/starostka-prahy-5-ve-stretu-zajmu-vyhraje-loajalita-ke-strane-ci-k-hodnotam-20200627.html?fbclid=IwAR2rPt9iyCoKLmM4zeY8CpvvYyfvx_nO8Gwg_sgIk-Y78gqilJxCNOSma34 

💲Nevíte, kdo je Luďek Sekyra? Nejprve člen SSM a KSČ, po roce 1989 developer s ostrými lokty, který pro svůj byznys využil kontaktů s Ivanem Langrem (ODS) nebo "kmotrem podsvětí" Františkem Mrázkem a dobře se zná také s lobbistou Romanem Janouškem.

https://www.idnes.cz/zpravy/archiv/cesta-ludka-sekyry-k-miliardovemu-uspechu.A081009_173212_kavarna_bos? 

❤️ Děkujeme za sdílení. Přijďte v pátek k volbám. ❤️


Stanovisko spolku Za zelené Malvazinky, z.s.:

Milí sousedé,

jakožto spolek, který podporuje občanskou aktivitu, zejména účast ve volbách, vám děkujeme za účast v senátních volbách a vyzýváme vás, abyste se účastnili i druhého kola voleb do Senátu, které proběhne již tento týden

Jistě jste zaznamenali, že na volebním obvodě Prahy 5 postoupili do druhého kola senátních voleb dva kandidáti, a to pan Michael Žantovský (39,6 %) a pan Václav Láska (37,44 %). Oběma kandidátům gratulujeme a věříme, že Praha 5 bude mít i nadále kvalitního senátora.

Prosíme, abyste nepodcenili druhé kolo voleb, a abyste svou účastí opět vyjádřili svůj názor.

Spolek Za zelené Malvazinky, z.s. doporučuje, z níže uvedených důvodů, volit stávajícího senátora Václava Lásku. Doporučujeme zohlednit v této volbě nejen lidské a politické kvality vybraného kandidáta, ale abyste zvážili zejména kvalitu politických stran, kterými jsou jednotliví kandidáti podporováni, a jejichž zájmy budou v Senátu nepochybně zastupovat.

Michael Žantovský je podporován politickými stranami ODS, TOP09 a STAN

Václav Láska je podporován politickými stranami Piráti, Strana Zelených, KDU - ČSL

Na Praze 5 má spolek Za zelené Malvazinky, z.s. velmi negativní zkušenosti s prací ODS - dodnes kryje promlčené trestné činy bývalého nechvalně proslulého starosty Milana Jančíka. Jejich zastupitel a místostarosta Lukáš Herold je jeho pravou rukou. S politickým uskupením STAN Praha 5 máme také velmi nepěkné zkušenosti, vesměs se jedná o politické přeběhlíky, kde pan radní Homola je také přímým následovníkem odkazu starosty Jančíka. Jeho politický turismus probíhal takto: ODS - Věci Veřejné - SNK ED - Demokraté Jana Kasla - STAN. Ne úplně chvalitebné zkušenosti máme také s TOP09 Praha 5, a to zejména s jejich bývalými prodevelopersky zaměřenými starosty Klímou a Richterem.

Spolek Za zelené Malvazinky, z.s. má naopak velmi dobré zkušenosti s prací politických stran, které podporují pana Václava Lásku, a to Piráti, Strana Zelených a KDU - ČSL.

Prosíme, abyste tyto skutečnosti zvážili i při vaší účasti ve druhém kole senátních voleb, které proběhne již tento týden.

Spolek Za zelené Malvazinky, z.s.


Stanovisko sousedů od Nikolajky:

(HLAS PRO senátora Václava Lásku x NE developerům financujícím p. Žantovského ) VOLBY 2020

Vážení sousedé z Prahy 5 a Prahy 13,

už tento týden proběhne druhé kolo Senátních voleb (9. a 10. října ), ve kterém se bude rozhodovat mezi

současným senátorem p. Láskou a kandidátem pražských developerů p. Žantovským.

Ve volebním obvodu Prahy 5 a 13 se pomalu šíří informace o financování kampaně p. Žantovského pražskými developery.

Na fcb stránkách "Zelení a Piráti pro Prahu 13" a v podobném duchu i na stránkách občanských spolků se

informuje:

" V tomto aspektu také vnímáme hlavní rozdíl mezi Václavem Láskou a Michaelem Žantovským,

jehož názory na výstavbu na Praze 13 jsou obecně známé a v kampani ho finančně podpořili

developeři Luděk Sekyra a Marcel Soural z Trigemy.

Nepřekvapí tedy, že v druhém kole plně podporujeme Václava Lásku.

Nechceme přijít o silný hlas, který v místních kauzách potřebujeme.

Je jedním z nejviditelnějších senátorů a zaslouží si ve své dobré práci pokračovat."

Vážení sousedé, prosím zvažte, jak by mohl Pražany před zájmy agresivních developerů chránit senátor,

který bude developerům zavázán za finanční podporu své kampaně a zohledněte také angažovanost p. Žantovského

v institucích developera Sekyra Group, o které občané málo vědí, ačkoliv si mohou tuto informaci vyhledat

na internetu.

Pokuď byste byli ochotni, šiřte, prosím, tuto informaci mezi své přátele, kamarády sousedy, kolegy z Prahy 5 a Prahy 13

Děkuji. Jaroslav Legner, oblast Nikolajky Praha 5