Žádosti o poskytnutí informací k vile Na Loužku z Magistrátu

Dnes jsme podali dvě žádosti k minulým kladným stanoviskům odborů Magistrátu hl. m. Prahy ohledně demolice vily Na Loužku 8 a následného developerského projektu - viz příloha.

Jelikož proces, který vedl k možnosti prosadit demolici vily a naddimenzovanou výstavbu bez povinnosti konzultace s městskou částí Prahy 5 ze strany investora, je legální, považujeme nyní za nutné připravit naše sousedy na územní a stavební řízení. Proto je nutné sehnat maximum informací.

Doporučujeme všem spolkům i občanům, kteří mají ve svém okolí podobné stavební kauzy, procházející bez vědomí jejich městské části a jich samotných, aby na tyto kauzy upozorňovali na radnicích, na Magistrátě, v tisku a tak dál a snažili se protlačit své připomínky (které ale v tomto procesu není možno uplatnit přes to, že mohou být velmi zásadní - kdo jiný zná lokality lépe, než místní obyvatelé?).

Vila Na Loužku 8 s největší pravděpodobností padne za oběť Stavebnímu zákonu. Ani MČ Praha 5, ani místní spolky, ani občané, nemají možnost proces ovlivnit. MČ Praha 5 bude ze zákona účastníkem územního / stavebního řízení, je ale pravděpodobné, že její připomínky, uplatní-li je, budou smeteny stavebním úřadem se stolu.


Situace k vile Na Loužku

Vážení členové a příznivci spolku Za zelené Malvazinky, z.s.,

dovolujeme si Vás informovat o ne příliš příznivých zprávách týkajících se projektu "Rezidence Na Loužku". Komunikujeme s radnicí a snažíme se jak my, tak radnice MČ Prahy 5, udělat maximum pro to, aby zde projekt nakonec nebyl. Bohužel byly provedeny některé kroky, které proces ovlivnily (ne vinou naší radnice) směrem, kterým se ubírá. Na začátek příštího týdne máme tedy dohodnutou schůzku s předsedou Výboru pro územní rozvoj, panem Ing. Milanem Krylem. Prosíme, kdo máte nějaké tipy, co bychom měli projednat, pište nám či telefonujte (kontakty jsou na našem webu www.zelenemalvazinky.cz).

Pro informace dodáváme v příloze korespondenci, kterou s panem Krylem vedeme a budeme rádi, pokud máte nějaký nápad, jak z toho takzvaně vybruslit, abyste nám jej poslali.

Je nám líto, že nemůžeme přinést příznivější zprávy.

Výbor spolku Za zelené Malvazinky, z.s.
Připomínky spolku k projektu Na Loužku 8

Zde naleznete aktuální verzi připomínek zapsaného spolku Za zelené Malvazinky, K vodojemu 35, Praha 5, IČO 06912648, k projektu "REZIDENCE Na Loužku", KÚ Smíchov, č. parcel 1393, 1394/1, 1394/2, 1408/14, 1408/15, investora Na Loužku, a.s., s uvedeným datem 11/2018 a arch pro sběr podpisů obyvatel lokality.